PZPK: ta poprawka to sukces Związku

PRAWO

Autor: kosmetyczni.pl/rynekaptek.pl   09-02-2018, 15:40

 PZPK: ta poprawka to sukces Związku Ustawa najprawdopodobniej wejdzie w życie 1 czerwca 2018 roku (Fot. Archiwum)

Ustawodawca wprowadził poprawkę do ustawy, która umożliwia powierzanie obsługi zgłoszeń działań niepożądanych firmom zewnętrznym - informuje Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego. W ocenie Związku, projekt ustawy w obecnej formie jest bardzo dobrze przygotowanym aktem prawnym.

Ostatnim kluczowym postulatem Związku w pracach nad projektem ustawy o kosmetykach było umożliwienie zlecania na zewnątrz obsługi zgłoszeń niepożądanego działania - podaje PZPK.

- Mimo, że wszystkie sektory FMCG mogą korzystać z ekspertyzy zewnętrznej w ocenie działań niepożądanych, ustawodawca proponował zakaz takich praktyk w przypadku sektora kosmetycznego. Utrudniłoby to znacząco ocenę działań niepożądanych, szczególnie w przypadku firm, które nie posiadają własnej ekspertyzy oraz firm, które posiadają zintegrowane systemy vigilance dla różnych kategorii produktów - wyjaśnia Związek.

Po kolejnych działaniach Związku i długotrwałej debacie z zaangażowanymi resortami (Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Główny Inspektorat Sanitarny, Ministerstwo Zdrowia, Generalny Inspektorat Ochrony Danych Osobowych) ustawodawca wprowadził poprawkę do ustawy, która umożliwi zlecanie podmiotom zewnętrznym obsługę zarządzania zgłoszeniami działań niepożądanych.

– Jest to znaczący sukces związku i firm członkowskich w pracach nad projektem ustawy. W naszej ocenie projekt ustawy w obecnej formie jest bardzo dobrze przygotowanym aktem prawnym i powinien właściwie zafunkcjonować na polskim rynku – wskazuje PZPK.

W ocenie Związku i jego członków projekt ustawy w obecnej formie jest bardzo dobrze przygotowanym aktem prawnym i powinien właściwie zafunkcjonować na polskim rynku.

Ustawa najprawdopodobniej wejdzie w życie 1 czerwca 2018 roku.

Więcej: http://kosmetyczni.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH