Refundacja leków - prezes NRA zapytuje NFZ o interpretację przepisów

PRAWO

Autor: NIA/rynekaptek.pl   15-01-2013, 11:02

Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej napisał do prezes NFZ pismo w sprawie interpretacji i stosowania przepisów rozporządzenia w sprawie recept lekarskich.

Narodowy Fundusz Zdrowia, reprezentowany przez poszczególnych dyrektorów oddziałów wojewódzkich, jest stroną umów na realizację recept m.in. w zakresie prawidłowego wydawania refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na receptę posiada uprawnienia i obowiązki wierzyciela w rozumieniu prawa cywilnego - przypomina w piśmie prezes Izby Grzegorz Kucharewicz.

Dlatego farmaceuci zwracają się do szefowej Funduszu o zajęcie stanowiska w sprawie interpretacji paragrafu 15 pkt 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie recept lekarskich, w kontekście praktyk niektórych lekarzy, polegających na wystawianiu recept na refundowane produkty na drukach obowiązujących przed 1 stycznia 2013 roku, zawierających wszystkie wymagane elementy, w tym 22-cyfrowy numer.

"Zgodnie z docierającymi z niektórych oddziałów NFZ interpretacjami, aptekarz zobowiązany jest nie realizować recepty i odesłać pacjenta w przypadku, gdy recepta wystawiona po 31 grudnia 2012 roku nie odpowiada obowiązującemu wzorowi recepty. Zdaniem NIA, interpretacja taka nie jest uprawniona" - informuje Izba.

Więcej: http://nia.org.pl/
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH