Rozliczenie punktów edukacyjnych farmaceutów

PRAWO

Autor: OIA Katowice/rynekaptek.pl   12-07-2013, 09:27

W tym roku kończy się 5. letni okres edukacyjny farmaceutów, którzy otrzymali prawo wykonywania zawodu przed 2004 rokiem oraz pierwszego 5. letni okres, gdy farmaceuci otrzymali PWZ w 2008 roku. Wiąże się to z koniecznością rozliczenia z punktów edukacyjnych.

W tym roku kończą się kolejne okresy edukacyjne (2009 - 2013) dwóm grupom farmaceutów zatrudnionych w aptekach i hurtowniach farmaceutycznych:

- drugi 5 - letni okres edukacyjny dla farmaceutów, którzy otrzymali Prawo Wykonywania Zawodu przed rokiem 2004 i nie przedłużali okresu edukacyjnego o 12 lub 24 miesiące,

- pierwszy 5 - letni okres edukacyjny dla farmaceutów, który otrzymali Prawo Wykonywania Zawodu w 2008 roku i nie przedłużali okresu edukacyjnego o 12 lub 24 miesiące.

Od 1 stycznia 2014 r. rozpoczyna się automatycznie nowy 5. letni okres edukacyjny. Dlatego należy rozliczyć w izbie aptekarskiej zakończony okres edukacyjny, dokumentując zebrane 100 punktów edukacyjnych.

Czas trwania okresu edukacyjnego może być przedłużony na uzasadniony wniosek osoby odbywającej ciągłe szkolenie, przez okręgową radę aptekarską, o okres nie dłuższy niż 24 miesiące. Wniosek o przedłużenie czasu odbywania ciągłego szkolenia osoba wnioskująca składa do prezesa okręgowej izby aptekarskiej, której jest członkiem.

W celu przedłużenia należy złożyć wniosek do końca 2013 roku.

Więcej: http://katowice.oia.pl/
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH