Rzecznik Trybunału UE za oddaleniem polskiej skargi na dyrektywę tytoniową

PRAWO

Autor: PAP/rynekaptek.pl   23-12-2015, 12:48

Rzecznik Trybunału UE za oddaleniem polskiej skargi na dyrektywę tytoniową Unia Europejska oddaliła skargę Polaków na dyrektywę tytoniową

Unijna dyrektywa tytoniowa, przeciwko której Polska złożyła skargę, jest ważna - uznała w wydanej w środę, 23 grudnia, opinii rzeczniczka generalna Trybunału Sprawiedliwości UE Juliane Kokott.

Polska zaskarżyła m.in. przepisy dotyczące zakazu sprzedaży papierosów mentolowych. Dyrektywa tytoniowa zakazuje ich sprzedaży od 2020 r. Rząd wskazywał, że całkowity zakaz wprowadzania do obrotu tych papierosów spowoduje dla nas spore konsekwencje gospodarcze.

- Żaden z argumentów podniesionych przez Polskę przy wsparciu Rumunii - przeciwko zakazowi papierosów mentolowych nie został uwzględniony, w związku z czym należy oddalić skargę - wskazała rzeczniczka.

W Polsce papierosy mentolowe produkuje sześć fabryk. Na eksport trafia ok. 70 proc. produkcji, z czego 50 proc. na rynki państw członkowskich UE.

Opinia rzecznika generalnego nie jest wiążąca dla Trybunału Sprawiedliwości. Zadanie rzeczników generalnych polega na przedkładaniu Trybunałowi, przy zachowaniu całkowitej niezależności, propozycji rozstrzygnięć prawnych w sprawach, które rozpatrują.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH