Sąd: b. wicedyrektor NFZ w Białymstoku słusznie zwolniony

PRAWO

Autor: bialystok.gazeta.pl/ rynekaptek.pl   06-07-2015, 08:33

Sąd: b. wicedyrektor NFZ w Białymstoku słusznie zwolniony Sąd zdecydował: b. wicedyrektor "zasłużył" na zwolenienie z pracy

Sąd pracy w Białymstoku oddalił powództwo Grzegorza Ł., byłego wicedyrektora Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Uznał, że nie został on zwolniony bezprawnie. Nie może wrócić na swoje stanowisko i nie dostanie odszkodowania.

Grzegorz. Ł. pracował jako zastępca dyrektora OW NFZ do spraw medycznych. 17 września 2014 r. dyrektor Oddziału zawiesił go w obowiązkach: przeciwko Grzegorzowi Ł. białostocka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie korupcyjnej. Następnie rozwiązano z nim umowę o pracę - informuje Gazeta Wyborcza.

Według prokuratury przyjęcie korzyści nastąpiło bądź to "w zamian za przekazanie informacji o terminie planowanej przez pracowników NFZ kontroli w jednym z NZOZ w Zambrowie, bądź też w związku z przyspieszeniem wyznaczenia terminu leczenia sanatoryjnego dwóch osób w 2013 r., jak również w zamian za informacje o rodzajach świadczeń zdrowotnych, w jakich planowane są przez NFZ konkursy oraz w zamian za porady dotyczące postępowania w zakresie stwierdzonych nieprawidłowości mogących skutkować wypowiedzeniem przez NFZ umowy zawartej z Niepublicznym ZOZ w Białymstoku".

Prokuratura skierowała już akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Białymstoku.

Więcej: http://bialystok.gazeta.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH