Sąd: to wypowiedzenie umowy o pracę było wręczone skutecznie

PRAWO

Autor: orzeczenia.ms.gov.pl/ rynekaptek.pl   15-02-2017, 09:24

Sąd: to wypowiedzenie umowy o pracę było wręczone skutecznie Sąd rozstrzygał sprawę z prawa pracy

Stawiając się na spotkaniu pracownik był obecny w pracy w związku z zakresem realizowanych przez niego zadań wynikających z zajmowanego stanowiska - uznał sąd, rozstrzygając w sprawie wręczania wypowiedzenia podczas rzekomego zwolnienia lekarskiego.

Sprawa dotyczy mężczyzny, który został zatrudniony przez spółkę zajmującą się detaliczną dystrybucją leków na stanowisku kierownika makroregionu. Umowa, po okresie próbnym, obejmowała okres od 17 maja 2016r. do dnia 31 stycznia 2019 roku, za wynagrodzeniem w wysokości 10.000zł brutto miesięcznie.

Jednym z zadań zatrudnionego było zorganizowanie i poprowadzenie konferencji dla kierowników aptek z wybranej grupy aptek z makroregionu, która miała się odbyć 14 lipca 2016 roku.

Pech chciał, że zachorowało dziecko pracownika, dlatego od 8 lipca 2016r. był nieobecny w pracy w związku z koniecznością sprawowania opieki nad chorym dzieckiem. W tej sytuacji zorganizował konferencję, a jej prowadzenie powierzono innej osobie.

Jednak - jak twierdzi pracownik - jego przełożony kontaktował się z nim telefonicznie i wywierał presję, aby przyjechał na konferencję podając, że jest to strategicznie ważne spotkanie, które nie może się odbyć bez niego jako organizatora i jednocześnie przełożonego kierowników regionalnych i kierowników aptek. Prosił też, aby osobiście dostarczył zwolnienie lekarskie.

Pracownik stawił się na konferencji. Tam dwukrotnie była podjęta próba wręczenia mu wypowiedzenia o pracę. Jego zdaniem, tego dnia nie przystąpił do wykonywania obowiązków służbowych i nie miał takiego zamiaru, a jedynie z uwagi na presję ze strony przełożonego i potrzebę dostarczenia zwolnienia lekarskiego przyjechał na konferencję.

Zarzucił pracodawcy, że w chwili wręczenia mu oświadczenia o wypowiedzeniu sprawował opiekę nad chorym dzieckiem, w związku z czym wypowiedzenie nastąpiło z naruszeniem art. 41 k.p., co uzasadnia żądanie zasądzenia odszkodowania w wysokości trzykrotności wynagrodzenia za pracę, na podstawie przepisu art. 50 § 4 k.p.

Pracodawca widział to inaczej. Miał jedynie poprosił pracownika o kontakt do osoby decyzyjnej w hotelu, aby dokończyć proces organizacji konferencji, a jednocześnie zaprzeczył, aby ktokolwiek wywierał na niego presję.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH