Sąd w Olsztynie ogłosił wyrok w sprawie Bożeny M.

PRAWO

Autor: JMac./rynekaptek.pl   27-11-2015, 14:08

Sąd w Olsztynie ogłosił wyrok w sprawie Bożeny M.

Sąd Okręgowy w Olsztynie po rozpoznaniu apelacji 27 listopada częściowo uchylił wyrok sądu I instancji dotyczący niektórych uniewinnień i w tym zakresie przekazał sprawę do ponownego rozpoznania Sądu Rejonowego w Olsztynie.

- W pozostałym zakresie wyrok I instancji utrzymał w mocy, tj. w sprawie wyjazdów „szkoleniowych”, do USA i na Arubę oraz dwukrotnie do Sopotu. Ale też utrzymał w mocy wyrok uniewinniający Bożenę M. od zarzutu przyjęcia 50 tysięcy zł. korzyści majątkowej – powiedział Rynkowi Aptek sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Sąd zmienił też kwalifikację czynu zarzucanego innemu z oskarżonych Lechowi K.  (były przedstawiciel firmy S., która opłaciła wyjazd p. dyrektor do USA) – przyjmując, że nie było to udzielenie korzyści, a pomocnictwo w udzieleniu korzyści.

W pozostałej części dotyczącej innych przedstawicieli firm medycznych - oskarżonych Leszka J., Zdzisława W. i Wojciecha T. (dwaj ostatni uniewinnieni przez SR) SO wyrok utrzymał w mocy.

Bożeny M. na sali nie było, podobnie jak innych oskarżonych. Byli obecni prokurator i  obrońca oskarżonej b. dyrektor.

Bożena M. została uznana przez sąd rejonowy w Olsztynie winną przyjęcia korzyści, jaką było m.in. opłacenie przez firmę farmaceutyczną przelotu do USA. 19 listopada sąd drugiej instancji rozpatrzył dwie apelacje.

Przypomnijmy, Bożena M. była oskarżona o to, że piastując stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie, zażądała od jednej z firm farmaceutycznych, która wygrała w jej szpitalu przetarg na dostawę sprzętu medycznego, opłacenia wyjazdu do USA i pobytu na wyspie Aruba. Według prokuratury miała żądać opłacenia przez firmy farmaceutyczne dwukrotnych pobytów w hotelach w Sopocie.

W sumie prokuratura postawiła jej 8 zarzutów korupcyjnych, sąd rejonowy w Olsztynie uznał ją w grudniu 2014 r. winną 3 zarzucanych czynów, od pozostałych uniewinnił. Sąd skazując ją na karę dwóch lat więzienia w zawieszeniu na 5 lat uznał, że Bożena M. przyjęła korzyść osobistą w postaci opłacenia przez firmę farmaceutyczną.

Obrona zaskarżyła wyrok skazujący Bożenę M. ponieważ uważa, że wyjazd do USA jego klientki miał charakter szkoleniowy, a wypoczynek na wyspie Aruba był bonusem od firmy zapraszającej. 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH