Sanepid: to był handel dopalaczami, stwarzający zagrożenie dla życia

PRAWO

Autor: rp.pl/ rynekaptek.pl   04-04-2018, 10:28

Sanepid: to był handel dopalaczami, stwarzający zagrożenie dla życia Organy inspekcji sanitarnej oparły się na dowodach zgromadzonych w postępowaniu karnym (fot. archiwum)

Opolski wojewódzki inspektor sanitarny ocenił, że materiały przekazane przez prokuraturę i zgromadzone przez policję w toku śledztwa są wyczerpujące i w pełni wiarygodne, by ukarać handlującego dopalaczami. Ten odwołał się od decyzji. Z jakim skutkiem?

- Handlujący dopalaczami uznał jednak, że jeśli odbiorcą środków zastępczych jest odbiorca finalny, nie następuje wprowadzenie do obrotu, ale wyłącznie udzielenie ich innej osobie - opisuje "Rzeczpospolita". Skierował skargę do WSA.

WSA jednak ją oddalił. Sąd doszedł do wniosku, że organy inspekcji sanitarnej obu instancji prawidłowo zinterpretowały pojęcie „wprowadzenia do obrotu".

Świadkowie zeznali, że dopalacze kupowali przez internet, ze stron prowadzonych przez sprzedającego. Opłaty za zamówienia były wnoszone przelewem bankowym, na numer konta wskazany na stronie internetowej. Produkty z reguły dostarczano przesyłkami kurierskimi, po około 20 przesyłek dziennie. Na kontach bankowych figurowało ponad 20 tys. transakcji internetowych na łączną kwotę 8,7 mln zł.

Organy inspekcji sanitarnej oparły się na dowodach zgromadzonych w postępowaniu karnym, ale śledztwo nie zostało jeszcze prawomocnie zakończone, i dopiero sąd oceni zasadność zarzutów i prawidłowość dowodów, w tym co do ilości transakcji, wartości środków zastępczych oraz czasokresu wprowadzania ich do obrotu.

Więcej: http://www.rp.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH