Sejm ponownie zajmie się ustawą o refundacji leków

PRAWO

Autor: DGP/rynekaptek.pl   12-05-2011, 06:53

W czasie trwającego posiedzenia Sejmu posłowie mają zająć się poprawkami wprowadzonymi przez senatorów do ustawy refundacyjnej - jednej z kluczowych ustaw wchodzących w skład rządowego pakietu zdrowotnego.

Senatorowie postanowili część najbardziej kontrowersyjnych przepisów złagodzić - zrezygnowano z przepisu, który nakładał na firmy farmaceutyczne obowiązek wnoszenia 3 proc. opłaty liczonej od zysku ze sprzedaży leków refundowanych.

Następną istotną zmiana jest wykreślenie z ustawy obowiązku podpisywania przez lekarzy dodatkowych umów z NFZ. Zgodnie z rządową wersją ustawy lekarz, który ma już zawarty kontrakt z funduszem na udzielanie finansowanych przez niego świadczeń medycznych (lub pracuje w takiej placówce), musiałby również podpisywać dodatkową umowę na wypisywanie recept na leki refundowane.

Poprawka senacka oznacza, że umowę z NFZ na wypisywanie recept na leki refundowane będą musieli zawierać tylko ci świadczeniodawcy, którzy nie mają umowy z funduszem na świadczenie usług zdrowotnych. Za błędne wypisanie recepty lub ich fałszowanie odpowiedzialność będzie ponosił zakład zatrudniający lekarza.

Więcej: www.gazetaprawna.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH