Sejmowa komisja zdrowia: leki bez możliwości zwrotu do apteki

PRAWO

Autor: LJ/rynekaptek.pl   06-11-2014, 12:59

Sejmowa komisja zdrowia: leki bez możliwości zwrotu do apteki

W trakcie posiedzenia komisji zdrowia nad nowelizacją ustawy Prawo Farmaceutyczne (6 listopada), posłowie pochylili się m.in. nad możliwością zwrotu produktu leczniczego do apteki.

Rozwiązanie zakładało możliwość zwrotu produktu leczniczego do apteki na podstawie obwieszczenia Głównego Inspektora Farmaceutycznego wydanego, w sytuacji, gdy istnieje uzasadnione podejrzenie wady jakościowej lub sfałszowania produktu leczniczego stanowiących poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego.

Takiemu rozwiązaniu przeciwny jest resort zdrowia.

- W przypadku kiedy pacjent podejrzewa wystąpienie wady jakościowej leku, taki produkt leczniczy podlega zwrotowi na podstawie innych przepisów. Jesteśmy za zaproponowanym przepisem, iż produkty wydawane z apteki nie podlegają zwrotowi z zastrzeżeniem, że nie dotyczy to produktu zwracanego z powodu wady jakościowej, niewłaściwego wydania albo sfałszowania - mówił wiceminister zdrowia, Igor Radziewicz-Winnicki.

Dodał: - To oznacza, że element bezpieczeństwa jest zachowany. Jeśli produkt jest wadliwy, można go oddać. Natomiast nie można go zwrócić za zasadzie, iż pacjent kupił lek, a potem się rozmyślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH