Senat wprowadził do ustawy "fałszywkowej" dwie poprawki

PRAWO

Autor: senat.gov.pl/ rynekaptek.pl   18-12-2014, 13:28

Senat, po rozpatrzeniu uchwalonej przez Sejm na posiedzeniu 5 grudnia 2014 r. ustawy o zmianie ustawy – Prawo farmaceutyczne oraz niektórych innych ustaw, wprowadza do jej tekstu dwie poprawki.

W opinii Senatu, hurtownie farmaceutyczne produktów leczniczych weterynaryjnych, zgodnie ze znowelizowanym brzmieniem art. 72 ust. 7 pkt 7 ustawy – Prawo farmaceutyczne, uzyskały uprawnienie do prowadzenia obrotu hurtowego w zakresie szerszym niż dotychczas, tj. obrotu wyrobami medycznymi mającymi zastosowanie w medycynie weterynaryjnej.

Nie było intencją ustawodawcy rozszerzenie zakresu prowadzenia obrotu przez hurtownie farmaceutyczne produktów leczniczych weterynaryjnych na wszystkie wyroby medyczne, dlatego należało dokonać uściślenia zawartego w poprawce nr 1, która polega na tym, że po wyrazach "o wyrobach medycznych” dodaje się wyrazy "które mają zastosowanie w medycynie weterynaryjnej".

W przepisach określających wejście w życie ustawy pominięto odesłanie do art. 42 ust. 1 pkt 14 (poprawka nr 2), który dotyczy obowiązku wytwórcy lub importera produktów leczniczych związanych z tworzeniem i zarządzaniem system baz, który zawiera informacje o zabezpieczeniach umożliwiających weryfikację autentyczności i identyfikację produktów leczniczych zgodnie z wymogami aktów delegowanych przyjętych na podstawie wdrażanej dyrektywy.

Materia ta jest powiązana z przepisami wskazanymi w art. 8 pkt 1 ustawy nowelizującej, które podlegają temu samemu terminowi wejścia w życie (tj. po upływie 3 lat od dnia opublikowania aktów delegowanych, o których mowa w dyrektywie 2001/83/WE), są więc komplementarne i niezbędne dla wdrożenia dyrektywy.

Więcej: http://www.senat.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH