Senat: żołnierze-górnicy z prawem do bezpłatnych leków

PRAWO

Autor: Senat/rynekaptek.pl   02-10-2015, 08:22

Senat: żołnierze-górnicy z prawem do bezpłatnych leków Senacki projekt nowelizacji dotyczącej darmowych leków dla tzw. żołnierzy-górników przyjęty bez poprawek. Fot. Arch. Senat

Senatorowie bez poprawek uchwalili nowelizację ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych przyznającą żołnierzom-górnikom prawo do bezpłatnych leków na receptę.

Projekt był inicjatywą senacką i powstał na bazie petycji. Nowelizacja dotyczy tzw. żołnierzy-górników kierowanych w PRL przymusowo do pracy m.in. w kopalniach, kamieniołomach i zakładach pozyskiwania rud uranu. Dotyczy osób, które otrzymały jednorazowe odszkodowanie w związku z przymusowym zatrudnieniem - w ramach zastępczej służby wojskowej - w zakładach pozyskiwania i wzbogacania rud uranu.

Nowe przepisy dotyczą także żołnierzy, którzy przymusowo pracowali  w kopalniach węgla, kamieniołomach bądź batalionach budowlanych, i którym w następstwie tej pracy przyznano orzeczenie o inwalidztwie.

Dokumentem potwierdzającym uprawnienie do bezpłatnych leków będzie zaświadczenie wydawane przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE