ŚIA: formularz III ma momentami charakter humorystyczny

PRAWO

Autor: ŚIA/rynekaptek.pl   14-07-2015, 10:15

ŚIA: formularz III ma momentami charakter humorystyczny  ŚIA prosi o zmianę formularza III dotyczącego zgłaszania odmowy realizacji zamówienia

Śląska Izba Aptekarska wystosowała pismo do GIF w sprawie formularza III, za pomocą którego apteki mają zgłaszać odmowę realizacji zamówienia. W ocenie Izby zaproponowany w tej wersji formularz nie spełnia standardów sprawozdawczości.

W piśmie wysłanym do Zofii Ulz, Głównego Inspektora Farmaceutycznego, Izba prosi o zmianę w trybie pilnym formy obowiązku raportowania odmów wynikających z art. 36z p. 7 Prawa farmaceutycznego za pomocą tzw. formularza III wskazanego w komunikacie GIF 6/2015.

„Formularz ten zawiera 32 pola, których wypełnienie jest bardzo czaso- i pracochłonne dla farmaceutów. Wiele pól zawartych w tym formularzu jest zbędnych, a to określające „rodzaj ulicy” ma charakter wręcz humorystyczny. Zaproponowany w tej wersji formularz nie spełnia standardów sprawozdawczości, jakie obecnie powinny spełniać tego rodzaju raporty. Nie jest on dostosowany do skali zdarzenia oraz sposobu realizacji” - czytamy w liście.

Izba proponuje, aby inspekcja formularz III zastąpiła raportowaniem w formacie XML lub uruchomiła usługę web service, analogicznie do systemu wprowadzonego dla aptek przez NFZ dla przesyłania sprawozdań refundacyjnych. Takie rozwiązanie pozwoli inspekcji otrzymywać dane nt. odmów w jednolitej formie, a aptekom umożliwi zautomatyzowanie pracy oraz zaoszczędzi czas przeznaczony na przesłanie niezbędnych danych.

Do chwili wdrożenia nowej formy przekazywania odmów ŚIA proponuje przyjmowanie informacji nt. odmów za pomocą poczty elektronicznej.

Więcej: katowice.oia.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH