SIA: sprawa wprowadzenia Izby w błąd wraca do rozpatrzenia

PRAWO

Autor: SIA/rynekaptek.pl   20-11-2017, 10:25

SIA: sprawa wprowadzenia Izby w błąd wraca do rozpatrzenia SR odmówił wszczęcia dochodzenia, jednak postanowienie Sądu nie kończy sprawy

14 listopada 2017 roku Sąd Rejonowy w Katowicach uchylił postanowienie prokuratora rejonowego w Katowicach o odmowie wszczęcia dochodzenia w sprawie podejrzenia oszustwa poprzez wprowadzenie w błąd Śląskiej Izby Aptekarskiej.

Jak informuje Izba, sprawa dotyczyła opiniowania jednego z wniosków o udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki złożonego przez podmiot, który po 25 czerwca 2017 r. nie miałby już możliwości otwarcia apteki (złożenia wniosku o jej otwarcie), gdyż nie spełniałby warunków nowelizacji ustawy prawo farmaceutyczne, która weszła w życie 26 czerwca 2017 r. Podmiot ten nie jest farmaceutą, spółką jawną farmaceutów lub spółką partnerską farmaceutów.

SIA wyjaśnia, że zawiadomienie o możliwych nieprawidłowościach w tej sprawie złożyli anonimowo farmaceuci po zapoznaniu się z protokołem z posiedzenia Rady SIA, na którym aptekę opiniowano.

Z informacji zawartych w uzasadnieniu postanowienia o odmowie wszczęcia dochodzenia, które zostało uchylone wynika, że Śląski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Katowicach prolongował termin otwarcia apteki do 28 grudnia 2019 r.

Izba informuje, że postanowienie Sądu nie kończy sprawy, teraz po ponownym jej zbadaniu prokuratura podejmie nową decyzję.

Aktualnie nie jest znana Śląskiej Izbie Aptekarskiej treść pisemnego uzasadnienia postanowienia. Izba pozna ją dopiero po otrzymaniu pisma z Sądu, o czym poinformuje w kolejnym komunikacie.

Więcej: http://katowice.oia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH