SIA w sprawie zezwoleń na prowadzenie aptek

PRAWO

Autor: SIA/rynekaptek.pl   23-01-2018, 15:18

SIA w sprawie zezwoleń na prowadzenie aptek NFZ refunduje zaledwie połowę spośród zarejestrowanych leków, stosowanych tylko w dwóch liniach leczenia systemowego (Fot. Archiwum)

Zmiany wspólników w spółkach z o.o. oraz akcjonariuszy w spółkach akcyjnych nie mają wpływu na posiadane przez te spółki zezwolenia na prowadzenie aptek - informuje Śląska Izba Aptekarska.

W związku z informowaniem SIA o zmianach własnościowych, które mają miejsce w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością prowadzących apteki przed dniem 25 czerwca 2017 r. Izba informuje, że zmiany wspólników w spółkach z o.o. oraz akcjonariuszy w spółkach akcyjnych nie mają wpływu na posiadane przez te spółki zezwolenia na prowadzenie aptek.

Obowiązujący od 25 czerwca 2017 r., wynikający z art. 99 ust. 2a i nast., zakaz przenoszenia zezwolenia na prowadzenie aptek dotyczy łączenia się spółek kapitałowych z osobowymi art. 494 par. 2 KSH, podziału spółek art. 531 par. 2 i art. 553 par. 2 KSH przekształcenia spółek, nie dotyczy zmian osobowych wspólników w spółkach kapitałowych - uzasadnia Krystian Szulc, radca prawny SIA.

Wyjaśnia, że zmiany w osobach wspólników, zgodnie z art. 151 i nast. KSH w zakresie spółek z o.o. i art. 301 i nast. KSH w zakresie spółek akcyjnych, nie mają wpływu na posiadane zezwolenia i koncesje.

Tylko ewentualne przekształcenia, łączenia, podziały spółek mogą mieć wpływ na posiadane zezwolenia na prowadzenie aptek - podkreśla prawnik.

Dodaje, że organem właściwym do oceny skutków przekształceń jest WIF.

Więcej: http://katowice.oia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH