Sieradz: nie zgadzasz się z uchwałą ws. dyżurów aptek, zaskarż ją

PRAWO

Autor: OIA Łódź/ rynekaptek.pl   20-01-2016, 15:03

Sieradz: nie zgadzasz się z uchwałą ws. dyżurów aptek, zaskarż ją Aptekarze nie zamierzają się poddać w sprawie dyżurów aptek

Łódzka Okręgowa Izba Aptekarska informuje o możliwości zaskarżenia uchwały Rady Powiatu Sieradzkiego dotyczącej rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych i pracy w niedzielę, święta i dni wolne od pracy.

Osoby zainteresowane zaskarżeniem uchwały proszone są o skontaktowanie się z Izbą celem otrzymania wniosku o uchylenie uchwały. Uchwała wchodzi w życie z dniem 26 stycznia 2016 r.

Jak wcześniej informowaliśmy, Izba negatywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie rozkładu godzin pracy aptek na 2016 rok.

Z projektu wynika, że na terenie Sieradza funkcjonuje 20 aptek ogólnodostępnych i kolejnych 19 na terenie powiatu. Według zamysłu radnych, wszystkie apteki miałyby pełnić dyżury całodobowe.

Zgodnie z art. 94 ust. 2 ustawy Prawo farmaceutyczne, rozkład godzin aptek ogólnodostępnych na danym terenie ustala zarząd powiatu po zasięgnięciu opinii wójtów (burmistrzów, prezydentów miast) gmin z terenu powiatu oraz opinii właściwej Okręgowej Rady Aptekarskiej.

- Celem dyżurów jest zapewnienie dostępności do leków. Harmonogram dyżurów powinien być dostosowany do rzeczywistych potrzeb. Pomysł sieradzki, by wszystkie apteki pracowały non stop nie ma odniesienia do potrzeb ludności, którymi radni powinni się kierować - zauważa prezes Izby, Elżbieta Piotrowska – Rutkowska.

Dodaje: - OIA w Łodzi domaga się wprowadzenia rozkładu pracy aptek zgodnego z czasem otwarcia aptek, ustalonym przez właścicieli aptek, zaś w kwestii dyżurów w porze nocnej, niedziele, święta i inne dni wolne od pracy wnosi o przyjęcie regulacji, iż dyżury aptek pełnione będą w aptekach , które zawarły umowy cywilnoprawne z właściwym samorządem gminnym.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH