Skarga do WSA na uchwałę powiatu ws. nocnych dyżurów

PRAWO

Autor: lwowecki.info/ rynekaptek.pl   20-10-2016, 12:17

Skarga do WSA na uchwałę powiatu ws. nocnych dyżurów Dolnośląska Izba Aptekarska negatywnie zaopiniowała Harmonogram Pracy Aptek przygotowany przez Zarząd Powiatu Lwóweckiego

Aptekarze powiatu lwóweckiego nie są zadowoleni z nocnych dyżurów, bo pełnienie ich jest coraz mniej opłacalne. Do tego stopnia, że właściciele jednej z aptek podważyli uchwałę Rady Powiatu Lwóweckiego, zaskarżając ją - informuje portal lwowecki.info.

Sprawa ciągnie się już od kilku miesięcy. 27 lipca 2016 roku właściciel apteki we Wleniu wezwał Radę Powiatu Lwóweckiego do usunięcia naruszenia prawa poprzez zmianę uchwały określającej harmonogram pracy aptek na terenie powiatu lwóweckiego.

Miesiąc później, 26 sierpnia 2016 roku Rada Powiatu Lwóweckiego podjęła uchwałę odrzucającą wezwania skarżącego. Efektem odrzucenia skargi było skierowanie sprawy do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Pełnomocnik skarżącego wniósł o stwierdzenie nieważności zaskarżonej uchwały Rady Powiatu Lwóweckiego w części, w której nakłada na aptekę obowiązek pełnienia całodobowych dyżurów w określonych tygodniach roku.

Dolnośląska Izba Aptekarska negatywnie zaopiniowała Harmonogram Pracy Aptek przygotowany przez Zarząd Powiatu Lwóweckiego, który mimo negatywnej opinii wszedł w życie w czerwcu 2016 roku.

Więcej: lwowecki.info

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH