Śląskie: lekarze będą rozdawać pacjentom ulotki o proteście

PRAWO

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   03-07-2012, 16:25

Śląscy lekarze i lekarze dentyści będą rozdawać pacjentom ulotki o ich proteście przeciwko karom zapisanym w umowach z NFZ. Wzór ulotki przygotowała Śląska Izba Lekarska.

- NFZ nakłada restrykcyjne kary na lekarzy, przychodnie i szpitale - napisała w ulotce Śląska Izba Lekarska. Ich zdaniem "takie działania obarczają nieuzasadnionymi kosztami" lekarzy oraz pacjentów, którzy muszą "więcej płacić za leki".

Izba poinformowała na swojej stronie internetowej, że ulotki w najbliższych dniach zamierzają przekazać m.in. lekarzom i lekarzom dentystom z prośbą o rozpropagowanie ich wśród pacjentów.

Jak powiedziała rzeczniczka Śląskiej Izby Lekarskiej Anna Zadora-Świderek, za pomocą tych ulotek Izba chce poinformować pacjentów, że posiadają swoje prawa i są najważniejsi w systemie zdrowia, ponieważ jest on finansowany ze środków pochodzących z ich składek.

Trudno jest ocenić skalę protestu lekarzy w województwie śląskim, który podobnie jak w innych regionach kraju, prowadzony jest od 1 lipca w różnych formach, np. poprzez wydawanie recept z pieczątką "refundacja do decyzji NFZ" bądź przez wykorzystywanie przez lekarzy druków recept przygotowanych przez NRL. W województwie śląskim jak dotąd bloczki z drukami recept odebrało ponad 150 lekarzy.

Jak poinformował PAP we wtorek (3 lipca) rzecznik prasowy śląskiego oddziału NFZ Jacek Kopocz od 1 lipca wpłynęło kilka informacji na temat recept, które mogą być wystawione nieprawidłowo. Kopocz dodał, że każdy przypadek jest wyjaśniany na bieżąco.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH