Śmierć aptekarza a prawo do refundacji leków

PRAWO

Autor: bydgoszcz.so.gov.pl/rynekaptek.pl   07-10-2014, 09:08

Śmierć aptekarza a prawo do refundacji leków Sąd Okręgowy w Bydgoszczy orzekł, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie może odmawiać spadkobiercom zmarłego aptekarza prawa do refundacji cen wydanych leków (fot. Fotolia/PTWP)

Aptekarz zażądał od Narodowego Funduszu Zdrowia refundacji za leki, które jego apteki wydały pacjentom od dnia śmierci jego żony do dnia podpisania umowy refundacyjnej z NFZ na jego nazwisko. Sąd Okręgowy w Bydgoszczy uznał, że słusznie.

Jan K. odziedziczył po zmarłej żonie aptekę w Bydgoszczy i punkt apteczny pod Bydgoszczą. Po śmierci żony obie placówki kontynuowały działalność i wydawały leki, również refundowane.

Mężczyzna szybko uzyskał koncesję na prowadzenie aptek, natomiast ponad miesiąc czekał na zawarcie z Narodowym Funduszem Zdrowia nowych umów.

NFZ odmówił refundacji cen wydanych leków w obu placówkach za określony okres rozliczeniowy wskazując, że umowy na wydanie refundowanych leków zawarte z żoną aptekarza wygasły z chwilą jej śmierci. Zaś kolejne umowy o wydanie leków refundowanych w powyższych placówkach zawarte z aptekarzem obejmowały swoim zasięgiem czasowym sprzedaż od dnia zawarcia kolejnych umów.

Kwota refundacji o jaką zwrócił się aptekarz wynosiła ponad 47 tys. złotych.

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy orzekł, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie może odmawiać spadkobiercom zmarłego aptekarza prawa do zwrotu refundacji za wydane leki.

Więcej: http://www.orzeczenia.bydgoszcz.so.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH