Solidarność wnioskuje do TK. Chodzi o podwyżki dla pielęgniarek

PRAWO

Autor: Solidarnosc.org.pl/ rynekaptek.pl   26-10-2015, 11:27

Solidarność wnioskuje do TK. Chodzi o podwyżki dla pielęgniarek Podwyżki dla pielęgniarek cieszą związkowców, ale ci chcą wyższych pensji dla wszystkich zawodów medycznych

Komisja Krajowa NSZZ Solidarność skierowała do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności z ustawą zasadniczą, konwencjami MOP oraz ustawą o związkach zawodowych rozporządzenia Ministra Zdrowia. Poszło o podwyżki dla pielęgniarek.

Jednym z pierwszych punktów obradującej komisji w Płocku było przyjęcie wniosku o złożenie skargi do TK o zbadanie zgodności rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej z Konstytucją, Konwencją MOP nr 87 oraz ustawą o związkach zawodowych.

Chodzi o porozumienie dotyczące sposobu podziału miesięcznie środków na świadczenia opieki zdrowotnej udzielane przez pielęgniarki i położne. Związkowcy z Solidarności podkreślają, że rozporządzenie mówi jedynie o jednej grupie zawodowej. Wniosek przyjęto jednogłośnie.

Członkowie KK przyjęli również stanowisko, w którym sprzeciwiają się ostatnim decyzjom Ministra Zdrowia, gwarantującym wzrost wynagrodzenia tylko dla jednej grupy zawodowej.

„Solidarność” domaga się wzrostu wynagrodzeń dla wszystkich pracowników zatrudnionych w opiece zdrowotnej zapewnionego w trwałych rozwiązaniach systemowych, zerwania z plagą umów śmieciowych oraz zaprzestania wymuszania na pracownikach zawierania umów cywilnoprawnych bądź samozatrudnienia, systematycznego zwiększania nakładów finansowych na opiekę zdrowotną ze środków publicznych oraz zaprzestania dalszej komercjalizacji i prywatyzacji sektora ochrony zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH