Solidarność: zakaz handlu w niedzielę nie dotyczy aptek

PRAWO

Autor: money.pl/ rynekaptek.pl   29-04-2016, 09:43

Solidarność: zakaz handlu w niedzielę nie dotyczy aptek

NSZZ Solidarność przedstawiła swój projekt ustawy zakazującej handlu w niedzielę. Projekt przewiduje kilka wyjątków, w tym dotyczących aptek.

W czwartek, 28 kwietnia, powołany został komitet, który będzie zbierał podpisy poparcia dla tego projektu ograniczeń handlu w niedzielę.

"Handel oraz wykonywanie innych czynności sprzedażowych w niedziele w placówkach handlowych są zakazane. Handel (...) w wigilię Bożego Narodzenia i Wielką Sobotę są dozwolone do godziny 14.00" - zaznaczono w dokumencie.

Projekt przewiduje szereg odstępstw od zakazu. Nie byłoby go - według propozycji - w kolejne dwie ostatnie niedziele w roku kalendarzowym przed Świętami Bożego Narodzenia, w ostatnią niedzielę przypadającą przed Świętami Wielkanocnymi i w drugą niedzielę lipca.

Handel w niedzielę - wynika z projektu - mógłby też się odbywać m.in. w aptekach i punktach aptecznych, w placówkach handlowych zlokalizowanych w zakładach opieki zdrowotnej i innych placówkach służby zdrowia przeznaczonych dla osób, których stan zdrowia wymaga całodobowych lub całodziennych świadczeń zdrowotnych.

Więcej: www.money.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH