Sprawa dystrybucji bezpośredniej z zagranicy pod lupą GIF

PRAWO

Autor: NIA/rynekaptek.pl   01-10-2012, 09:28

Główny Inspektor Farmaceutyczny poinformował prezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej, iż sprawa dotycząca zbadania zgodności z prawem postępowania firmy AstraZeneca jest przedmiotem analizy w Głównym Inspektoracie Farmaceutycznym.

- Po zakończeniu powyższej analizy Główny Inspektor Farmaceutyczny zajmie stanowisko w przedmiotowej sprawie zgodnie z obowiązującymi przepisami - dodaje Inspektor.

Jest to nawiązanie do wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 19 czerwca 2012 r., w którym potwierdzone zostało, że Główny Inspektor Farmaceutyczny jest właściwy w sprawie zbadania zgodności z prawem postępowania firmy AstraZeneca TJK Limited z siedzibą w Wielkiej Brytanii w zakresie obrotu hurtowego produktami leczniczymi.

Chodzi o ustalenie, czy prowadzenie przez ten podmiot obrotu hurtowego produktami leczniczymi odbywa się na podstawie zezwolenia oraz czy w ramach prowadzonej działalności podmiot ten spełnia wymagania określone przepisami ustawy, w tym przepisami ustawy Prawo farmaceutyczne.

Więcej: http://nia.org.pl/
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH