Sprostowanie SIA w sprawie ePRUF

PRAWO

Autor: SIA/rynekaptek.pl   09-03-2016, 11:04

Sprostowanie SIA w sprawie ePRUF

Prostujemy błędną informację podaną w naszym komunikacie, że program ePRUF był kiedyś dostępny tylko dla aptek DOZ. Błąd wynikał z pomylenia z innym wcześniej prowadzonym przez DOZ programem lojalnościowym - pisze mec. Krystian Szulc, radca prawny Śląskiej Izby Aptekarskiej.

"Za pomyłkę firmę epruf s.a. i DOZ przepraszamy" - dodaje radca.

Chodzi o tekst zamieszczony na stronie Izby, który informował o decyzji GIF odnośnie programu ePRUF.

Inspektor uznał, że "z postępowań odwoławczych wynika, że możliwość uzyskania świadczenia z ubezpieczenia lekowego nie wiąże się z koniecznością skorzystania z konkretnej apteki (zwrot można otrzymać, kupując w dowolnej aptece)". - W konsekwencji organ uznał, że uczestnictwo apteki w obsłudze ubezpieczenia lekowego nie stanowi reklamy apteki i jej działalności - odpowiedział GIF.

W opinii katowickiej Izby, w wydanej decyzji Główny Inspektor Farmaceutyczny zwrócił uwagę, iż "dopiero po modyfikacji dostępności ubezpieczenia lekowego w taki sposób, że może być ono realizowane w każdej aptece ogólnodostępnej i punkcie aptecznym, jest ono legalne w świetle art. 94a ustawy Prawo farmaceutyczne".

Padło stwierdzenie, że "wcześniej ubezpieczenie ePRUF PZU było dostępne tylko w aptekach DOZ S.A., czemu sprzeciwiała się w tym czasie Śląska Izba Aptekarska. Cytowana decyzja Głównego Inspektora Farmaceutycznego potwierdza stanowisko Śląskiej Izby Aptekarskiej w tym zakresie".

Na publikację zareagowała spółka ePRUF, pisząc m.in. że zawiera ona fragmenty, które nie są zgodne z prawdą.

"Przedstawiony przez Państwa materiał sugeruje, że ubezpieczenia lekowe oferowane przez firmę PZU Życie SA i obsługiwane przez firmę epruf były kiedykolwiek dostępne jedynie w aptekach DOZ Dbam o Zdrowie. Stwierdzenie to wprowadza czytelników w błąd. Podkreślamy, iż współpraca w zakresie obsługi ubezpieczeń lekowych zawsze była otwarta dla wszystkich zainteresowanych aptek. (...) Na chwilę obecną bezgotówkowa obsługa ubezpieczeń lekowych jest dostępna w prawie 4 500 aptek".

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH