Sprytny sposób na ominięcie zakazu reklamy aptek?

PRAWO

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   19-10-2016, 15:10

Sprytny sposób na ominięcie zakazu reklamy aptek? Taki zabieg ma na celu ewidentne skojarzenie reklamowanych towarów z apteką

Właściciele aptek w Działdowie zwrócili się do redakcji z prośbą o zainterweniowanie w sprawie ewidentnego łamania oraz omijania prawa farmaceutycznego przez jedną z sieć aptek. Sprawa dotyczy łamania zakazu reklamy aptek.

Jak opisują farmaceuci, ogólnopolska sieć aptek otworzyła filię w Działdowie. Jednocześnie, w lokalnej prasie zamieściła reklamę produktów, w tym suplementów diety i kosmetyków. Materiał jest opisany jako wyciąg z cennika drogerii Dermo-Dyżurna.

W reklamie znajduje się także zdjęcie budynku placówki, na której widnieje napis: Dermo Dyżurna.

- Na zdjęciu bardzo skrzętnie zasłonięto szyld „APTEKA DYŻURNA”, zmieniając go na „DERMO DYŻURNA” (w rzeczywistości taki napis (szyld) nie istnieje na budynku) - informują farmaceuci.

Na dowód podsyłają zdjęcie. Ten sam budynek, tylko napis inny niż w prasowej reklamie.

- Taki zabieg ma na celu ewidentne skojarzenie reklamowanych towarów, podając ich cenę detaliczną, z docelowym miejscem, czyli apteką, gdzie można nabyć lansowane produkty (nawet taniej o 70%). Reklama zachęca odbiorców do sprawdzenia innych cen w aptece i posługuje się hasłem: "Nie przepłacaj", sugerując, że u nich jest najtaniej - oceniają aptekarze.

Farmaceuci informują, że pisma w tej sprawie skierowali już do Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego w Olsztynie, a także do Okręgowej Izby Aptekarskiej w Olsztynie oraz do Naczelnej Izby Aptekarskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH