Superinspekcja przejmie od MZ część kompetencji GIS?

PRAWO

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   24-02-2016, 15:44

Superinspekcja przejmie od MZ część kompetencji GIS?

Minister Rolnictwa zapowiedział powołanie Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności, która ma skupiać m.in. wybrane kompetencje Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Koncepcja jest oparta na zintegrowanym podejściu "od pola do stołu" i powinna stanowić bazę wyjściową do przeprowadzenia reform w sferze instytucjonalnej. Polegać to powinno na zintegrowaniu wszystkich procesów kontrolnych i monitorujących w całym łańcuchu żywnościowym.

Nowa instytucja ma skupiać kompetencje Inspekcji Weterynaryjnej, Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych oraz wybrane kompetencje Inspekcji Sanitarnej i Handlowej.

- Powierzenie tych zadań jednej inspekcji, która całościowo będzie czuwała nad szeroko rozumianym bezpieczeństwem i jakością produktów, zapewni pełniejszą ochronę zdrowia i lepiej zabezpieczy interesy konsumentów - podkreślił szef resortu rolnictwa. Dodał, że kluczową sprawą jest, aby połączyć wszystkie zadania związane z nadzorem w łańcuchu żywnościowym, a nie tylko te podległe resortowi rolnictwa.

Przewiduje się, że nowa inspekcja zacznie funkcjonować od 1 stycznia 2017 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH