Suplementy: resort uwzględni postulaty wytwórców?

PRAWO

Autor: rcl.gov.pl/ rynekaptek.pl   22-02-2016, 09:38

Suplementy: resort uwzględni postulaty wytwórców?

Opublikowano stanowiska zgłoszone w ramach konsultacji publicznych projektu nowelizacji rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie składu oraz oznakowania suplementów diety.

Uwagi zgłosiły m.in. Polska Izba Przemysłu Farmaceutycznego i Wyrobów Medycznych POLFARMED, PASMI, KRSiO, Europejski Instytut Suplementów i Odżywek oraz firma Sanofi.

Organizacje zwracają przede wszystkim uwagę na konieczność wydłużenia okresu wejścia w życie przepisów nowelizacji. Ustawodawca wprowadził na to 14 dni. Strona społeczna proponuje wprowadzenie minimum trzymiesięcznego (optymalnie - sześciomiesięcznego) okresu przejściowego, w którym możliwa będzie legalna sprzedaż produktów niespełniających nowych przepisów.

Jak wcześniej pisaliśmy, w propozycji nowelizacji zawarto wymogi dotyczące m.in. minimalnej zawartości witamin i składników mineralnych, bez okresów przejściowych. W obecnym brzmieniu nowelizacji przedsiębiorcy powinny się zastosować do nowych wymogów już po upływie dwóch tygodni od publikacji rozporządzenia. Dokonanie reformulacji produktów oraz zmiana opakowań w tak krótkim czasie w praktyce może okazać się niewykonalna.

Więcej: http://legislacja.rcl.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH