Szef NRA o sprzedaży szczepionek przeciwko grypie przez lekarzy

PRAWO

Autor: NIA/rynekaptek.pl   08-10-2012, 11:59

Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej pisze do Głównego Inspektora Farmaceutycznego, Zofii Ulz, w sprawie sprzedaży wraz z udzielanym świadczeniem zdrowotnym produktów leczniczych w postaci szczepionek przeciwko grypie.

"Uprzejmie informuję o stosowaniu przez lekarzy niedozwolonych praktyk, polegających na sprzedaży wraz z udzielanym świadczeniem zdrowotnym produktów leczniczych w postaci szczepionek przeciwko grypie, nie objętych wykazem produktów, które mogą być doraźnie dostarczane w związku z udzielanym świadczeniem zdrowotnym" - zaczyna list prezes NRA, Grzegorz Kucharewicz i kontynuuje:

"Stosowanie takich praktyk jest niezgodne z obowiązującymi przepisami, w tym ustawą Prawo Farmaceutyczne, ustawą o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz ustawą o podatku od towarów i usług.

Jak wynika z ustawy z dnia 6 września 2001 roku Prawo farmaceutyczne, obrót produktem leczniczym może być prowadzony tylko na zasadach określonych w ustawie. Ustawowo dopuszczony obrót na poziomie detalu to obrót za pośrednictwem aptek oraz punktów aptecznych.

Ustawa Prawo farmaceutyczne nie uznając za obrót bezpośredniego zastosowania u pacjenta przez lekarza produktów leczniczych wchodzących w skład zestawów przeciwwstrząsowych, których potrzeba wynika z rodzaju udzielonego świadczenia zdrowotnego, ograniczyła zakres produktów jedynie do wskazanych wykazem Ministra Zdrowia - przypomina prezes samorządu aptekarskiego.

Więcej: http://nia.org.pl/
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH