Szef NRA zabiega o poparcie PTF wsp. zmian w Pf

PRAWO

Autor: OIA Kraków/rynekaptek.pl   07-04-2015, 15:24

Szef NRA zabiega o poparcie PTF wsp. zmian w Pf

Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej zwrócił się do prezesa Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, prof. Janusza Pluty, o poparcie propozycji NIA zgłoszonych do projektu nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne.

W dniach 18 i 19 marca, kiedy Komisja Zdrowia przyjęła sprawozdanie podkomisji nadzwyczajnej dotyczącej tego projektu, propozycje samorządu aptekarskiego nie zostały przyjęte przez Komisję. Będą jednak procedowane w trakcie dalszych prac Parlamentu jako wnioski mniejszości.

Dlatego Izba proponuje zmiany w ustawie, prosząc o poparcie ich przez prezesa PTF. Wśród propozycji aptekarzy znajduje się obowiązek zapewnienia przez podmiot odpowiedzialny, wytwórcę lub importera produktów leczniczych stałych dostaw leków refundowanych, objętych zakresem posiadanego przez przedsiębiorcę zezwolenia, w ilości niezbędnej do zaspokojenia potrzeb pacjentów.

Leki te nie podlegają wywozowi lub eksportowi i są dostarczane wyłącznie podmiotom, które nabywają je w celu zaspokojenia potrzeb pacjentów i złożą zamówienie. Owo zamówienie zawiera oświadczenie, że leki nabywane są wyłącznie w celu zaspokojenia potrzeb pacjentów.

Więcej: http://oia.krakow.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH