Szokujące nagrania mają potwierdzać korupcyjną aktywność dr. Tadeusza Bąbelka?

PRAWO

Autor: gloswielkopolski.pl, ms / rynekaptek.pl   30-04-2015, 09:45

Szokujące nagrania mają potwierdzać korupcyjną aktywność dr. Tadeusza Bąbelka? Oskarżenia o korupcję z udziałem dr Tadeusza Bąbelka (foto: sxc.hu)

Głos Wielkopolski przedstawił nagrania rozmów dr. Tadeusza Bąbelka z biznesmenem Andrzejem M., podczas których szef wielkopolskiego samorządu aptekarskiego omawiał zasady „załatwiania” pozytywnych opinii, które pomóc miałyby w uruchamianiu aptek.

Z zapisów rozmów, zaprezentowanych przez Głos Wielkopolski, wynika, że łapówki za załatwianie pozytywnych opinii miałyby stać się stałym źródłem nielegalnych dochodów dla dr. Tadeusza Bąbelka oraz korumpującego go Andrzeja M.

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że dr Tadeusz Bąbelek utrzymuje, iż stał się ofiarą prowokacji ze strony Andrzeja M. za to, że jako szef samorządu aptekarskiego doprowadził do zamknięcia kilku aptek Andrzeja M. (ze względu na uczestnictwo w procederze odwróconego łańcucha dystrybucji). Z kolei Andrzej M. twierdzi, iż współdziałał z policją, po to, aby w końcu przedstawić dowody na korupcyjną aktywność dr. Tadeusza Bąbelka.

Z zapisów nagranej rozmowy wynika m.in., że po omówieniu zasad wydania pozytywnej opinii OIA, dotyczącej pięciu aptek uruchamianych przez Andrzeja M., dr Tadeusz Bąbelek dopytywał się z kim ma nawiązać kontakt w sprawie wydawania za pieniądze kolejnych tego typu opinii.

W trakcie rozmowy obaj mężczyźni wymieniają się adresami mailowymi, które będą służyły im do analizowania spraw z udziałem innych aptekarzy chcących za pieniądze szybko otworzyć działalność.

Podczas nagrywanego spotkania dyskutowano także o karze dyscyplinarnej, która groziła Andrzejowi M. ze strony samorządu aptekarskiego za sprzedawanie leków za granicę. Dr Tadeusz Bąbelek mówił, iż będzie optował za jak najniższą karą. „Ja ci wywalczę jak najniższy [wymiar kary], w sensie to, co może dać samorząd aptekarski”.

Tadeusz Bąbelek opowiada też o Grzegorzu Pakulskim, szefie WIF, którego nazywa „naszym człowiekiem”, chociaż przyznaje, że inspektor nie wie nic o całej konstrukcji „załatwiania” pozytywnych opinii.

Grzegorz Pakulski, Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w rozmowie z Głosem Wielkopolskim wyraził głębokie zdziwienie ustaleniami, o których wspominał dr Tadeusz Bąbelek. Szef WIF powiedział Głosowi Wielkopolskiemu, że nie ma żadnych kontaktów z dr. Tadeuszem Bąbelkiem, gdyż ten  dostał sądowe potwierdzenie zakazu kontaktów z WIF.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH