Szulc do prezesa NFZ: rozporządzenie nie zmienia wzoru recept

PRAWO

Autor: PAP, DMX/rynekaptek.pl   06-03-2012, 18:25

Szulc do prezesa NFZ: rozporządzenie nie zmienia wzoru recept

Wiceminister zdrowia Jakub Szulc podkreślił we wtorek (6 marca), że rozporządzenie nie zmienia wzorów recept. - Pozostaną one takie jak do tej pory - zapewnił odpowiadając na zarzuty NFZ, że resort nie uwzględnił uwag płatnika do projektu rozporządzenie ws. recept lekarskich.

Wiceminister zdrowia Jakub Szulc dodał, że prezes NFZ Jacek Paszkiewicz przedstawia swoje argumenty na zbyt ogólnym poziomie i nie prezentuje szczegółów dotyczących zgłaszanych uwag.

- Nie podzielamy opinii pana prezesa, że przepisy rozporządzenia mogą w jakikolwiek sposób wpłynąć na ograniczenie kontroli wydawania publicznych środków na refundację leków - mówi we wtorek (6 marca) Jakub Szulc. Dodaje, że resort nie wie, na jakiej podstawie prezes NFZ wyciąga takie wnioski.

- Jest to kuriozalne, bo część uwag została przyjęta podczas konferencji uzgodnieniowej, która odbyła się w ubiegłym tygodniu - stwierdził Szulc.

Przypomnijmy, że we wtorek (6 marca) NFZ poinformował na swojej stronie internetowej o wystosowaniu przez prezesa Funduszu Jacka Paszkiewicza pisma do ministra zdrowia w związku z nieuwzględnieniem uwag do projektu rozporządzenia w sprawie recept lekarskich. Fundusz m.in. zdecydowanie sprzeciwia się wprowadzeniu w ramach projektu nowego wzoru recepty.

Nowe rozporządzenie w sprawie recept ma wejść w życie 10 marca. Wprowadza ono m.in. przepis umożliwiający realizację recepty, której druk odbiega od wzoru określonego w rozporządzeniu. MZ podkreśla, że wynika to z odejścia od karania aptekarzy za błędy drukarskie i nieścisłości związane z wypełnieniem recepty przez lekarza, które nie powodują jej nieczytelności. Chodzi np. o wpisanie danych w części recepty innej, niż przewiduje rozporządzenie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH