Tadeusz Bąbelek przyznał się do winy

PRAWO

Autor: PAP, głoswielkopolski.pl/ rynekaptek.pl   02-07-2015, 09:06

Tadeusz Bąbelek przyznał się do winy Przyznanie się do winy dra. Tadeusza Bąbelka w sprawie o korupcję

Dr Tadeusz Bąbelek, szef wielkopolskiej izby aptekarskiej w Poznaniu, przyznał się do przyjęcia łapówki i chce dobrowolnie poddać się karze. Zarzuty usłyszał też pośrednik wręczający łapówkę.

W styczniu br. dr Bąbelek został zatrzymany przez policję pod zarzutem korupcji. Wtedy do winy się nie przyznał. Mówił, że padł ofiarą "misternej prowokacji".

Teraz jednak, gdy poznał dowody, przyznał się do winy i chce dobrowolnie poddać się karze. Prokuratura przystała na propozycję dr. Bąbelka, by dobrowolnie poddał się karze, a proces przebiegł błyskawicznie. Śledztwo zostało zakończone w tym tygodniu, do sądu wysłano akta sprawy.

Prawdopodobnie karą dla dr. Bąbelka ma być pozbawienie wolności w zawieszeniu. Sprawy nie chcą komentować obrońcy farmaceuty. - Ani nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam - tak odpowiedział "Głosowi Wielkopolskiemu" Przemysław Maciak, na pytanie o wniosek dr. Bąbelka o poddaniu się karze.

Jak poinformowała w czwartek, 3 lipca, PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus, Tadeusz B. został oskarżony o to, że na przełomie 2014 i 2015 roku, pełniąc publiczną funkcję prezesa Wielkopolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej, uzależnił wydanie pozytywnych rękojmi dotyczących otwarcia i prowadzenia aptek od korzyści majątkowej. Zażądał za pośrednictwem innej osoby 120 tys. zł, po czym przyjął część tej kwoty. Sprawa wyszła na jaw, bo starający się o otwarcie aptek przedsiębiorca, po otrzymaniu korupcyjnej propozycji powiadomił policję.

Wraz z prezesem zatrzymana została jeszcze jedna osoba. Według prokuratury, Michał K. miał pośredniczyć w załatwianiu łapówki, on również został oskarżony w tej sprawie.

Tadeusz B. przyznał się do winy i chce dobrowolnie poddać się karze, prokuratura nie ujawnia jednak o jaką karę wnioskuje oskarżony. - Na tym etapie postępowania, kiedy do sądu skierowany jest wniosek o dobrowolne poddanie się karze, nie zabieramy głosu w tej sprawie. To sąd zdecyduje czy uwzględnić wniosek, czy też sprawa będzie prowadzona w postępowaniu zwyczajnym - powiedziała Mazur-Prus.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH