Tadeusz Bąbelek: to była prowokacja

PRAWO

Autor: wyborcza.pl, LJ/ rynekaptek.pl   23-01-2015, 09:14

Tadeusz Bąbelek: to była prowokacja

Szef wielkopolskiej izby aptekarskiej, Tadeusz Bąbelek, został zatrzymany przez policję pod zarzutem przyjęcia korzyści majątkowej od przedsiębiorcy, którego ścigał za nielegalny wywóz leków za granicę. Twierdzi, że padł ofiarą prowokacji.

Założyciel poznańskich spółek Medkon (Hurt, Sprzedaż, Serwis) otworzył sieć aptek. Jak informuje Gazeta Wyborcza opierając się na sprawozdaniu finansowym spółki, tylko w 2012 roku obroty aptek sięgały 90 mln zł, a zysk przekroczył 5 mln zł. Zaszło podejrzenie, że spółka zarabia na odwróconym łańcuchu dystrybucji, nielegalnie wywożąc leki za granicę.

Więcej: http://m.poznan.gazeta.pl/

Szef izby aptekarskiej Tadeusz Bąbelek doniósł na biznesmena do prokuratury, policji, skarbówki i inspekcji farmaceutycznej. Wielkopolski inspektor farmaceutyczny w lipcu 2014 roku podpisał 5 decyzji o cofnięciu zezwolenia na prowadzenie aptek. Mimo odwołań do GIF, dwie placówki zostały już zamknięte.

Biznesmen zaplanował otwarcie nowych aptek. Jednak przedsiębiorca, któremu cofnięto zezwolenie, może ponownie wystąpić z wnioskiem o wydanie zezwolenia nie wcześniej niż po upływie 3 lat od dnia wydania decyzji o cofnięciu zezwolenia. Dlatego założył nową spółkę i zgłosił się do wielkopolskiej izby aptekarskiej o rękojmie dla kierowników aptek.

Jak opowiedział "Wyborczej" przedsiębiorca, podczas spotkania z prezydium izby "wyraził skruchę i ubolewanie". Potwierdza to Bąbelek: - Mówił, że postępował źle, że każdy popełnia błędy, ale jego farmaceuci nie są winni. Wszedł na nutę, że ma młody personel, jego pracownicy mają kredyty, małe dzieci.

Jednocześnie u Tadeusza Bąbelka pojawił się Michał K., b. dyrektor hurtowni farmaceutycznej, obecnie koordynator sieci aptek przedsiębiorcy. Przedstawił się jako posłaniec biznesmena. Chciał wpłynąć na szybkie wydanie pozytywnych opinii w sprawie kierowników nowych aptek.

Szef izby miał postawić warunki: to muszą być inni kierownicy niż dotychczas, apteki mają działać zgodnie z prawem, a ich właściciel ma się poddać odpowiedzialności dyscyplinarnej.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH