Te zmiany wchodzą od 1 stycznia 2017

PRAWO

Autor: Pomorsko-Kujawska OIA/rynekaptek.pl   30-12-2016, 09:10

Te zmiany wchodzą od 1 stycznia 2017 Zmiany przepisów prawnych obowiązujące od nowego roku

Prezes NRA, Elżbieta Piotrowska - Rutkowska przypomina, jakie zmiany przepisów prawnych, wchodzące w życie od 1 stycznia 2017 roku, będą istotne dla pracy farmaceutów.

Od 1 stycznia 2017 r. dokonywanie lub przyjmowanie płatności związanych z wykonywaną działalnością gospodarczą następuje za pośrednictwem rachunku płatniczego przedsiębiorcy, w każdym przypadku, gdy strona transakcji, z której wynika płatność jest inny przedsiębiorca oraz gdy jednorazowa wartość transakcji, bez względu na liczbę wynikających z jej płatności przekracza równowartość 15 tys. zł.

Kolejna istotna zmiana dot. pracy aptekarzy, to podwyższenie z dniem 1 stycznia 2017 r. wysokości ryczałtu za lek recepturowy z 9,30 zł do 10 zł. Zmiana podyktowana jest podwyższeniem wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, od którego naliczana jest wysokość ryczałtu.

Z dniem 1 stycznia 2017 r. apteka, punkt apteczny lub dział farmacji szpitalnej są obowiązane do przekazywania do Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi informacji o przeprowadzanych transakcjach, stanach magazynowych i przesunięciach magazynowych do innych aptek, punktów aptecznych lub działach farmacji szpitalnej.

Więcej: http://www.bydgoszcz.oia.org.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH