Technik farmaceutyczny otrzyma Kartę Specjalisty Administracyjnego

PRAWO

Autor: Luiza Jakubiak/rynekaptek.pl   26-02-2015, 07:36

Technik farmaceutyczny otrzyma Kartę Specjalisty Administracyjnego

Niedawno informowaliśmy o planach resortu zdrowia w sprawie wydawania farmaceutom tzw. Karty Specjalisty Medycznego, która m.in. ma uwierzytelnić farmaceutę na potrzeby udzielania usług farmaceutycznych.

Ma również umożliwić dostęp do danych zawartych w systemach informacyjnych funkcjonujących na podstawie ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia.

Jak informuje nas Ministerstwo Zdrowia, projektowane przepisy, dotyczące Karty Specjalisty Medycznego, zostały wprowadzone do projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz niektórych innych ustaw.

Karta Specjalisty Medycznego (KSM) będzie wydawana farmaceutom. Technicy farmaceutyczni będą mogli otrzymać Kartę Specjalisty Administracyjnego.

KSM będzie wydawana na wniosek pracownika medycznego. W celu otrzymania Karty farmaceuta przedstawia okręgowej radzie aptekarskiej właściwej ze względu na planowane miejsce wykonywania zawodu, dokumenty i oświadczenia, o których mowa w art. 4c ust. 1-3 ustawy z dnia 19 kwietnia 1991 r. o izbach aptekarskich.

Karta może być używana do składania podpisu elektronicznego w celu złożenia oświadczenia woli, identyfikacji i uwierzytelnienia w systemach informatycznych lub potwierdzenia autentyczności dokumentu potwierdzającego wykonanie świadczenia opieki zdrowotnej.

W przypadku farmaceuty będzie stanowiła dokument potwierdzający prawo wykonywania zawodu farmaceuty, w rozumieniu ustawy z dnia 19 kwietnia 1991 r. o izbach aptekarskich (Dz. U. z 2014 r. Nr 1429 oraz Nr 1491)

Jak dodaje Krzysztof Bąk, rzecznik resortu zdrowia, przedmiotowy projekt ustawy jest nadal na etapie procedowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH