Technik farmaceutyczny otrzyma Kartę Specjalisty Administracyjnego

PRAWO

Autor: Luiza Jakubiak/rynekaptek.pl   26-02-2015, 07:36

Technik farmaceutyczny otrzyma Kartę Specjalisty Administracyjnego

Niedawno informowaliśmy o planach resortu zdrowia w sprawie wydawania farmaceutom tzw. Karty Specjalisty Medycznego, która m.in. ma uwierzytelnić farmaceutę na potrzeby udzielania usług farmaceutycznych.

Ma również umożliwić dostęp do danych zawartych w systemach informacyjnych funkcjonujących na podstawie ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia.

Jak informuje nas Ministerstwo Zdrowia, projektowane przepisy, dotyczące Karty Specjalisty Medycznego, zostały wprowadzone do projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz niektórych innych ustaw.

Karta Specjalisty Medycznego (KSM) będzie wydawana farmaceutom. Technicy farmaceutyczni będą mogli otrzymać Kartę Specjalisty Administracyjnego.

KSM będzie wydawana na wniosek pracownika medycznego. W celu otrzymania Karty farmaceuta przedstawia okręgowej radzie aptekarskiej właściwej ze względu na planowane miejsce wykonywania zawodu, dokumenty i oświadczenia, o których mowa w art. 4c ust. 1-3 ustawy z dnia 19 kwietnia 1991 r. o izbach aptekarskich.

Karta może być używana do składania podpisu elektronicznego w celu złożenia oświadczenia woli, identyfikacji i uwierzytelnienia w systemach informatycznych lub potwierdzenia autentyczności dokumentu potwierdzającego wykonanie świadczenia opieki zdrowotnej.

W przypadku farmaceuty będzie stanowiła dokument potwierdzający prawo wykonywania zawodu farmaceuty, w rozumieniu ustawy z dnia 19 kwietnia 1991 r. o izbach aptekarskich (Dz. U. z 2014 r. Nr 1429 oraz Nr 1491)

Jak dodaje Krzysztof Bąk, rzecznik resortu zdrowia, przedmiotowy projekt ustawy jest nadal na etapie procedowania.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH