TK: skarga przekazana do merytorycznego rozpoznania

PRAWO

Autor: LJ/ rynekaptek.pl   30-06-2016, 14:16

TK: skarga przekazana do merytorycznego rozpoznania

Do Trybunału Konstytucyjnego wpłynęła kolejna skarga dotycząca zakazu reklamy aptek. Skarżącym jest Fundacja Dr. Max z siedzibą we Wrocławiu.

Fundacja wniosła skargę konstytucyjną o zbadanie zgodności art. 94a ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 roku – Prawo farmaceutyczne, w brzmieniu nadanym przez art. 60 pkt 7 ustawy z dnia 12 maja 2011 roku o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, z:

a) art. 20 i art. 22 Konstytucji RP,
b) art. 20 i art. 22 w związku z art. 54 ust. 1 Konstytucji RP.

Zgodnie z art. 77 ust. 1 ustawy z 25 czerwca 2015 r. o Trybunale Konstytucyjnym, skarga konstytucyjna, która wpływa do TK podlega wstępnemu rozpoznaniu celem sprawdzenia, czy spełnia wymagania warunkujące nadanie jej dalszego biegu.

Jeżeli skarga konstytucyjna spełnia wymagania przewidziane w ustawie oraz nie zachodzą okoliczności, o których mowa w ust. 3, Trybunał wydaje postanowienie o nadaniu skardze konstytucyjnej dalszego biegu (art. 77 ust. 5 ww. ustawy).

Jak informuje nas Grażyna Leśniak z Zespołu Prasy i Informacji Biura Trybunału Konstytucyjnego, skarga konstytucyjna fundacji przeszła wstępne rozpoznanie i postanowieniem Trybunału Konstytucyjnego została przekazana do merytorycznego rozpoznania.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE