Ulga rehabilitacyjna: ustawodawca przewidział limit na leki

PRAWO

Autor: rp.pl/rynekaptek.pl   28-03-2018, 09:02

Ulga rehabilitacyjna: ustawodawca przewidział limit na leki W przypadku ulgi rehabilitacyjnej ustawodawca stawia pewne warunki, które dotyczą także leków (Fot. Archiwum)

Nie każdy lek daje prawo do odliczenia. Ulga przysługuje tylko wtedy, gdy lekarz specjalista stwierdzi, że osoba niepełnosprawna powinna zażywać dany lek stale lub czasowo. Zwykłe, podstawowe zakupy apteczne nie będą więc dawały prawa do odliczenia - przypomina "Rz".

Gazeta wyjaśnia, że dodatkowym ograniczeniem przy uldze na leki jest limit. Wynosi on 100 zł miesięcznie. Odliczeniu podlega tylko to, co w danym miesiącu podatnik wydał na zalecone przez lekarza leki ponad stuzłotowy limit. Tak więc, jeśli osoba, która chce odliczyć wydatki na leki w ramach ulgi rehabilitacyjnej, musi zsumować wydatki z każdego miesiąca.

Po podliczeniu wydatków za poszczególne miesiące, podatnik sumuje nadwyżki z tych miesięcy, w których wydatki przekraczały limit 100 zł. Suma tych nadwyżek z całego roku to kwota przysługującego odliczenia.

"Rz" przypomina, że wydatki na leki to jedyne odliczenie limitowane, które wymaga zbierania dowodów. Ich wysokość ustala się na podstawie dokumentów stwierdzających poniesienie.

Więcej: www.rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH