Umowy aptek z NFZ: bunt rośnie

PRAWO

Autor: LJ/rynekaptek.pl   05-09-2011, 15:02

Umowy aptek z NFZ: bunt rośnie

Niezadowolenie wśród aptekarzy dotyczące wymogu podpisywania umów z NFZ w formie zaproponowanej przez resort zdrowia rośnie. Wybory samorządu aptekarskiego ten gniew podsycają.

W Aptekarzu Polskim nr 60, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, dr Grzegorz Kucharewicz, obszernie wyjaśnia swoje stanowisko w zakresie umów z NFZ i podjęte w tym zakresie działania:„Na konferencji uzgodnieniowej w Ministerstwie Zdrowia 10 sierpnia oświadczyłem, że jeśli uwagi samorządu nie zostaną uwzględnione, to Naczelna Rada Aptekarska (...) podejmie wszelkie działania, aby rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów na realizację recept w kształcie proponowanym przez ministra zdrowia nie weszło w życie, a także zwróci się do podmiotów prowadzących apteki z apelem o niepodpisywanie umów między nimi a Narodowym Funduszem Zdrowia” - informuje dr Kucharewicz.Część farmaceutów wcześniej przyjęła taką formę protestu. Już w lipcu powstała oddolna inicjatywa powołania Ogólnopolskiego Porozumienia Kierowników Aptek - organizacji broniącej interesów tej grupy zawodowej przed konsekwencjami finansowymi, które narzuca umowa z NFZ.

Stowarzyszenie domaga się uchwały izb zakazującej kierownikom aptek podpisywania umowy z NFZ.


Abstrahując od formy i treści zapronowanych rozwiązań, wydaje się, że natężenie i radykalizm działań wpisują się w kalendarz wyborczy samorządu aptekarskiego.
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH