UOKiK: NFZ zapłaci ponad 180 tys. zł kary

PRAWO

Autor: UOKiK/rynekaptek.pl   14-12-2015, 14:19

UOKiK: NFZ zapłaci ponad 180 tys. zł kary Sąd UOKiK podtrzymał decyzję Urzędu w sprawie NFZ

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów utrzymał w całości decyzję Urzędu oraz karę pieniężną, stwierdzając, że działania NFZ zakłóciły konkurencję na rynku. Sprawa dotyczy decyzji, w których stwierdzono dyskryminowanie przez NFZ potencjalnych kontrahentów.

W grudniu 2013 r. Urząd wydał decyzję, w której stwierdził nadużywanie pozycji dominującej przez NFZ. W ocenie Urzędu kryteria oceny ofert przedsiębiorców, ubiegających się o kontrakt na świadczenie usług rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej stosowane przez dolnośląski oddział Funduszu, dyskryminowały nowych świadczeniodawców. Na NFZ została  także nałożona sankcja finansowa w wysokości ponad 180 tys. zł – czytamy na stronie UOKiK.

Przypomnijmy, zakwestionowane praktyki dotyczą zawierania umów na usługi rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. Łączne kary nałożone na Narodowy Fundusz to ponad 361 tys. zł.

Za stosowanie kryteriów, które mogą dyskryminować część potencjalnych kontrahentów na Narodowy Fundusz Zdrowia została nałożona kara finansowa w wysokości 181 318 zł. Prezes UOKiK nakazała również zaniechanie antykonkurencyjnych praktyk.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH