Uproszczono wniosek o wydanie zezwolenia na wytwarzanie i import leków

PRAWO

Autor: RCL/ŁS/rynekatpek.pl   17-12-2014, 10:23

Uproszczono wniosek o wydanie zezwolenia na wytwarzanie i import leków Z treści projektu ucieszą się podmioty zainteresowane działalnością obejmująca łącznie wytwarzanie i import produktów leczniczych (fot. Fotolia/PTWP)

Jednolity wniosek będzie stanowił ułatwienie dla podmiotów, które są zainteresowane działalnością obejmująca łącznie wytwarzanie i import produktów leczniczych.

Wzór wniosku zawiera projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie wzoru wniosku o wydanie zezwolenia na wytwarzanie lub import produktów leczniczych.

Zgodnie z projektem, podmiot ubiegający się o wydanie zezwolenia na wytwarzanie lub import produktów leczniczych będzie miał możliwość zaznaczyć o co wnioskuje i w konsekwencji do tego będzie wypełniał dalszą dokumentację jedynie w tej części, która go dotyczy. Taki jednolity wniosek będzie stanowił ułatwienie dla podmiotów, które są zainteresowane działalnością obejmująca łącznie wytwarzanie i import produktów leczniczych.

Dokumenty dołączane do wniosku zostały opracowane zgodnie z procedurą kompilacyjną w zakresie inspekcji i wymiany informacji, opracowaną przez Europejską Agencję Leków (The European Medicines Agency – EMA) z dnia 27 czerwca 2013 r. (EMA/385898/2013 Rev 16).

Więcej: rcl.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH