W łódzkim NFZ trwa kontrola mobbingowa

PRAWO

Autor: Wyborcza/rynekaptek.pl   11-03-2016, 09:01

W łódzkim NFZ trwa kontrola mobbingowa Zeszłoroczna kontrola w łódzkim NFZ stwierdziła, że dyrektor była... wymagająca

W łódzkim oddziale NFZ znów trwa kontrola związana z możliwością mobbingu. Dodatkowo urzędnicy odpowiadają na pytania o ewentualny nepotyzm w ścisłym kierownictwie. W środę 9 marca w Łodzi pojawiło się dwoje urzędników z centrali Funduszu. Rozdali pracownikom ankiety, w których pojawiły się pytania dotyczące mobbingu.

Sylwia Wądrzyk, rzeczniczka centrali NFZ w Warszawie dopowiada: - To rekontrola, która sprawdza, jak zostały wykonane zalecenia z ubiegłego roku - podaje Wyborcza.

W ubiegłym roku skargę o mobbingu złożyli do Ministerstwa Zdrowia i prezesa NFZ dwaj wysocy rangą urzędnicy łódzkiego Funduszu - obaj od dłuższego czasu na zwolnieniach lekarskich, jeden został zwolniony. Obwiniali dyrektorkę i jej zaufanego współpracownika, radcę prawnego, o "długotrwałe nękanie, zastraszanie, poniżanie i ośmieszanie".

Latem ubiegłego roku centrala NFZ zarządziła kontrolę w Łodzi. Kontrolerki z Warszawy spędziły tu dwa dni. Wcześniej, po oficjalnej skardze, centrala NFZ wysłała pocztą e-mailową do wszystkich pracowników w łódzkim oddziale dwustronicową ankietę na temat ewentualnego mobbingu.

Ankieta była anonimowa, ale przy urnie, do której ją wrzucano siedzieli urzędnicy, których dotyczyły skargi.

Wyniki kontroli nie stwierdziły mobbingu, a ówczesny prezes NFZ o dyrektorce łódzkiego oddziału napisał: "Dyrektor łódzkiego oddziału Funduszu okazała się przełożonym, który dużo od swoich pracowników wymaga. Szefa cenimy, kiedy jest wymagający. Musi być również sprawiedliwy i dobrze zarządzać".

A w uwagach końcowych napisano: "Potwierdzono tylko szereg przypadków nieprzestrzegania praw pracowniczych i nierespektowania wartości, takich jak szacunek i godność osobista, oraz istnienie konfliktu kadry zarządzającej najwyższego szczebla".

I rzekomo obecnie to teraz jest sprawdzane.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH