W Sejmie o sprzedaży leków na stacjach paliw

PRAWO

Autor: Sejm, msx/rynekaptek.pl   20-10-2014, 08:45

W Sejmie o sprzedaży leków na stacjach paliw Sejm o lekach w sprzedaży sklepowej (foto: Sejm)

W Sejmie, przy okazji dyskusji o alkoholizmie, powstał pomysł wycofania sprzedaży leków ze sklepów.


Sejmowe Komisje: Polityki Społecznej i Rodziny oraz Zdrowia rozpatrzyły sprawozdanie z wykonania ustawy z 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. W trakcie analizy dokumentu pojawił się aspekt pozaaptecznej sprzedaży leków.

- Parlament może jeszcze w tej kadencji wprowadzić zakaz sprzedaży na stacja paliw nie tylko napojów alkoholowych, ale również szerokiej gamy parafarmaceutyków – uważa Aleksander Sopliński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, który przedstawiał w Sejmie sprawozdanie z wykonania ustawy z 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Aleksander Sopliński  w taki sposób argumentował stanowisko Ministerstwa Zdrowia  w tej sprawie. W ostatnim okresie bardzo wzrosło spożycie leków, Na stacjach benzynowych i w sklepach, również przy kasie, są wyroby tytoniowe i są leki. W opinii wiceministra zdrowia, można to wszystko wprowadzić do stosownego projektu ustawy, ale to zależy od inicjatywy nie tylko Ministerstwa Zdrowia, ale również posłów i senatorów.

Więcej: sejm.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE