Walka o sprawiedliwość w Komisji Ekonomicznej

PRAWO

Autor: IGFP, ms/rynekaptek.pl   10-12-2014, 09:04

Walka o sprawiedliwość w Komisji Ekonomicznej IGFP o systemie pracy Komisji Ekonomicznej (foto: sxc.hu)

Izba Gospodarcza Farmacja Polska uważa, że warunki negocjacyjne w postępowaniu refundacyjnym nie są sprawiedliwe.


Irena Rej, prezes Izby Gospodarczej Farmacja Polska przedstawiła w piśmie do Sławomira Neumanna, sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia listę postulatów, spełnienie których miałoby zapewnić wszystkim wnioskodawcom takie same uprawnienia w postępowaniu refundacyjnym. Główne zarzuty dotyczą pracy, zajmującej się postępowaniami refundacyjnymi, Komisji Ekonomicznej.

Jednym z postulatów Izby jest wprowadzenie jednolitych wytycznych dotyczących oceny formalnej wniosków o objęcie leku refundacją i o ustalenie urzędowej ceny leku oraz określenie wyraźnych granic formalnej oceny wniosków.

Krytyczna uwaga dotyczyła m.in. sytuacji, gdy pracownik Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji MZ na etapie oceny formalnej wniosku samodzielnie dokonuje oceny merytorycznej i farmakoekonomicznej złożonej dokumentacji.

- Jakie funkcje, w tej sytuacji pełni AOTM – pyta Irena Rej.

Izba postuluje m.in. wprowadzenie do składu Komisji Ekonomicznej jednej osoby powoływanej przez przedstawicieli stowarzyszeń lub fundacji pacjenckich.

Chciałaby też doprowadzić do jawności podstaw podejmowanych uchwał przez KE oraz przygotowywanie uzasadnienia KE wraz z możliwością przedkładania przez wnioskodawców nowych propozycji cenowych po zapadnięciu uchwały KE.

Więcej: www.pharmalogica.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH