Warszawa: prokuratura zajmie się długami Paszkiewicza

PRAWO

Autor: KL/rynekaptek.pl   17-07-2012, 13:33

Minister Zdrowia złożył do warszawskiej prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Jacka Paszkiewicza. Chodzi o uchylanie się przed spłaceniem prywatnego długu.

Z informacji pojawiających się w mediach wiadomo, że Jacek Paszkiewicz nie spłaca swojego prywatnego zobowiązania wobec firmy windykacyjnej "Consultos Indos" z Wałbrzycha. Dług sięga ok. 185 tys. zł.

Dlaczego MZ interesuje się prywatnym długiem byłego prezesa NFZ ?Jak wyjaśnia rzecznik resortu Agnieszka Gołąbek, Minister Zdrowia otrzymał kopię pisma dotyczącego nieprawidłowości w działaniach Narodowego Funduszu Zdrowia, skierowanego przez pełnomocnika wierzyciela do Prezesa Rady Ministrów.

- Po zapoznaniu się z treścią pisma, w ocenie Ministra Zdrowia możliwe wydało się przyjęcie stanowiska, iż zarzuty w nim przytoczone mogą stanowić przesłanki uzasadniające podejrzenie popełnienia przestępstwa przez prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia pełniącego tę funkcję w okresie wskazanym w piśmie pełnomocnika - zaznacza rzeczniczka.

Dodaje: - Zgodnie z treścią art. 304 § 2 k.p.k., instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, zostały zobowiązane do dokonania niezwłocznego zawiadomienia o tym fakcie prokuratora lub Policję - dlatego Minister Zdrowia złożył do Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH