Warunki umowy z NFZ w zależności od stopnia szpitala

PRAWO

Autor: RCL/ rynekaptek.pl   28-09-2016, 14:28

Warunki umowy z NFZ w zależności od stopnia szpitala MZ publikuje propozycje zmian w ustawie o świadczeniach

Resort zdrowia przedstawia do konsultacji projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Wprowadza w nim nowe pojęcie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia. Dzieli szpitale na 6 poziomów.

Projektowana ustawa wprowadza do systemu opieki zdrowotnej nową instytucję prawna w postaci systemu podstawowego, szpitalnego zabezpieczenia (PSZ) świadczeń opieki zdrowotnej, który powinien być główną formą zabezpieczenia dostępu do świadczeń z zakresu leczenia szpitalnego - czytamy w uzasadnieniu projektu nowelizacji.

MZ zakłada również, że PSZ obejmie również świadczenia z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, realizowane w przychodniach przyszpitalnych oraz świadczenia z zakresu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Zawieranie umów na realizację tych świadczeń w trybie konkursu ofert lub rokowań, powinno zostać jedynie jako rozwiązanie o charakterze subsydiarnym. Zasady kontraktowania w zakresie opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień i rehabilitacji leczniczej na obecnym etapie pozostaną bez zmian.

W ramach PSZ zostanie wyodrębnionych sześć poziomów systemu zabezpieczenia świadczeń. Placówka medyczna zakwalifikowana do danego poziomu zabezpieczenia będzie miała zagwarantowane zawarcie umowy z NFZ.

Więcej: http://legislacja.rcl.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH