Wątpliwości w zakresie kwalifikacji do wykonywania zawodu farmaceuty

PRAWO

Autor: NIA/rynekaptek.pl   01-06-2011, 12:16

Naczelna Izba Aptekarska zwraca się do Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego Ministerstwa Zdrowia z zapytaniem o posiadanie kwalifikacji niezbędnych do wykonywania zawodu farmaceuty.

W związku z orzeczeniem Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 30 marca 2011 r. Sygn. Akt II OSK 2280/10 podającego w wątpliwość interpretację przepisów Dyrektywy 2005/36/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 7 września 2005r. w sprawie uznawania kwalifikacji zawodowych, Naczelna Izba Aptekarska prosi o stanowisko czy w świetle obowiązujących przepisów w tym dyrektywy powołanej na wstępie możliwe jest uznanie, że:

- dyplom wydany w 1994 roku, bez wymaganej przepisami art. 44 dyrektywy, sześciomiesięcznej praktyki odbywanej w ramach programu studiów, zgodny jest z dokumentem potwierdzającym w świetle przepisów Unijnych posiadanie kwalifikacji niezbędnych do wykonywania zawodu farmaceuty oraz czy możliwe jest:

- zaliczenie do szeciomiesięcznej praktyki w ogólnodostępnej aptece lub w szpitalnej aptece odbywanej w ramach studiów zaliczenie praktyki w aptece odbywanej w ramach wykonywanej przez farmaceutę pracy.

Więcej: http://www.nia.org.pl
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH