Wielka Brytania już krytykuje ustawę prawo farmaceutyczne?

PRAWO

Autor: gazetaprawna.pl, LJ/ rynekaptek.pl   14-04-2015, 12:22

Wielka Brytania już krytykuje ustawę prawo farmaceutyczne? Problemy z notyfikacją polskiej ustawy?

Niektóre państwa UE mogą zablokować notyfikację znowelizowanej ustawy Prawo farmaceutyczne. Wielka Brytania już zgłosiła uwagi do dokumentu – informuje DGP.

Ponieważ ustawa ingeruje w zasady swobodnego przepływu towarów i usług w Unii Europejskiej, musi zostać poddana procedurze notyfikacji, zgodnie z Dyrektywą 98/34/WE.

To oznacza, że w ciągu 3 miesięcy Komisja Europejska i pozostałe państwa członkowskie mogą wnosić swoje uwagi do projektu ustawy, które muszą być przez Polskę uwzględnione na kolejnym etapie legislacyjnym.

Podniesienie jednak przez Komisję lub którekolwiek z państw członkowskich argumentu za możliwością zagrożenia swobody przepływu towarów, skutkowałoby koniecznością odroczenia przyjęcia projektu aż o 6 miesięcy liczonych od daty dokonania notyfikacji.


Możliwość odrzucenia przez państwa członkowskie polskiej ustawy była wysuwana przez stronę rządową jako argument do odrzucenia m.in. poprawek wnoszonych przez Naczelną Radę Aptekarską, gwarantujących wszystkim hurtowniom i aptekom stałe dostawy leków deficytowych.

Jak informuje DGP, już w kilka dni po przekazaniu dokumentu innych krajom liczne krytyczne uwagi zgłosiła Wielka Brytania.

Projekt ustawy Prawo farmaceutyczne, której celem jest ograniczenie nielegalnego wywozu leków za granicę, został przyjęty przez Sejm 9 kwietnia. Wkrótce ma trafić do Senatu.

Więcej: http://prawo.gazetaprawna.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH