Wiemy, dlaczego umorzono śledztwo w sprawie marż

PRAWO

Autor: Janusz Maciejowski/rynekaptek.pl   11-02-2016, 13:31

Wiemy, dlaczego umorzono śledztwo w sprawie marż Śledztwo prokuratorskie w sprawie marż zostało umorzone

Śledztwo dotyczące stosowania innych niż sztywne marż przy wywozie leków zostało umorzone przez prokuraturę rejonową Warszawa - Śródmieście Północ. Prokuratura badała, czy urzędnicy Ministerstwa Zdrowia nie przekroczyli swoich uprawnień. Czy sprawa już jest zamknięta?

Chodziło o pisma dotyczące możliwości odejścia od stosowania sztywnej marży przy wywozie leków za granicę.

- Śledztwo zostało umorzone ze względu na brak znamion czynu zabronionego w związku z art. 17. par. 1. pkt. 2 Kodeksu Postępowania Karnego – powiedziała Rynkowi Aptek prowadząca sprawę prokurator Anna Zalewska z prokuratury rejonowej Warszawa - Śródmieście Północ.

Poseł Tomasz Latos, który złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez urzędników, w tym m.in. przez ministra zdrowia, polegającego na narażeniu obywateli na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, nie złożył zażalenia na decyzję prokuratury.

- To prawda, że nie złożyłem zażalenia – mówi nam Tomasz Latos. – Aczkolwiek nie wykluczam, że trzeba będzie wrócić kiedyś do tej sprawy i przyjrzeć się jej ponownie – dodaje.

Przypomnijmy, sprawa dotyczyła interpretacji wydawanych przez urzędników Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji MZ na pytania przedsiębiorców w sprawie wysokości marży przy wywozie leków za granicę.

Ustawa refundacyjna narzuciła jednolite ceny oraz sztywne marże dla aptek i hurtowni.

Dyrektor i wicedyrektorzy departamentu lekowego resortu zdrowia: Artur Fałek, Wojciech Giermaziak i Grzegorz Bartolik, podpisali się pod pismami kierowanymi jako odpowiedź na pytanie hurtowni farmaceutycznych w sprawie wysokości marży stosowanej przy wywozie leków za granicę.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH