Wniosek do Marszałka ws. zakazu reklamy aptek

PRAWO

Autor: SIA/rynekaptek.pl   14-12-2016, 12:20

Wniosek do Marszałka ws. zakazu reklamy aptek Wniosek do Marka Kuchcińskiego w sprawie przestrzegania zakazu reklamy aptek

Śląska Izba Aptekarska przygotowała wniosek do Marka Kuchcińskiego, Marszałka Sejmu RP, w sprawie przestrzegania zapisów zakazu reklamy aptek wynikających z art. 94a prawa farmaceutycznego.

 

"Żadne ograny Państwa nie czują się kompetentne do przestrzegania obowiązujących przepisów w zakresie zakazu reklamy aptek. Wskazany w ustawie Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny stwierdza, że przestrzeganie tego zakazu przez inne organy Państwa lub Sądy przekracza jego kompetencje" - uzasadnia mec. Krystian Szulc, radca prawny SIA.

Dodaje: - W tej sytuacji zgłoszenie problemu Marszałkowi Sejmu RP jest konieczne w celu wprowadzenia takich zmian przepisów, które umożliwią skuteczne egzekwowanie zakazu reklamy aptek, w szczególności w sytuacji, gdy jedne podmioty mają już takie nazw zarejestrowane, a innym takiej rejestracji odmawia się, co wprost jest sprzeczne z art. 32 i nast. Konstytucji RP.

- W Ministerstwie Zdrowia trwają prace nad zmianą ustawy Prawo farmaceutyczne, ale to nie to prawo winno być zmienione, gdyż w zakresie art. 94a jest ono dobre i nie wymaga zmian. Zmianie winny ulec inne ustawy tak, aby zakaz reklamy aptek był przestrzegany - przypomina w piśmie do Marszałka Piotr Brukiewicz, prezes SIA.

- Wskazując na powyższe, zwracamy się do Pana Marszałka o przekazanie do Biura Legislacji Sejmu RP w celu wypracowania stanowiska, które umożliwi egzekucję zakazu reklamy aptek era omnes - dodaje prezes.

Więcej: http://www.katowice.oia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH