WSA o udziale samorządu aptekarskiego w postępowaniach

PRAWO

Autor: NIA/rynekaptek.pl   09-12-2013, 10:52

WSA o udziale samorządu aptekarskiego w postępowaniach

Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej informuje o udziale samorządu aptekarskiego w prawnym egzekwowaniu zakazu reklamy aptek.

W ostatnich dniach samorząd aptekarski otrzymał uzasadnienia kilku wyroków Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, w których wyjaśniony został zakres uprawnień izb aptekarskich, jako organizacji społecznych, w sprawach dotyczących naruszenia zakazu reklamy aptek.

WSA rozpatrując skargi na postanowienia Głównego Inspektora Farmaceutycznego, negujące prawo okręgowej izby aptekarskiej do żądania wszczęcia i uczestniczenia 
w postępowaniu w sprawie zakazu reklamy apteki, jednoznacznie stwierdził, że "jednostka samorządu aptekarskiego powinna być (…) dopuszczona do postępowania prowadzonego przez Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego jako organizacja społeczna, gdyż jest ona - jako organ reprezentujący i nadzorujący wszystkich farmaceutów - żywo zainteresowana wynikiem toczącego się postępowania”.

W uzasadnieniu wyroków WSA zdecydowanie podkreślił, że w sprawach dotyczących przestrzegania zakazu reklamy aptek samorząd aptekarski nie kieruje się partykularnym interesem jego członków, lecz interesem społecznym.

Więcej: http://nia.org.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH