WSA: zaskarżona uchwała stanowi akt prawa miejscowego

PRAWO

Autor: orzeczenia.nsa.gov.pl/ rynekaptek.pl   24-05-2017, 11:08

WSA: zaskarżona uchwała stanowi akt prawa miejscowego Powyższe okoliczności powodują, że nie jest możliwe wstrzymanie wykonania zaskarżonej uchwały - ocenia łódzki WSA

Właściciel apteki w Kurowicach (woj. łódzkie) wniósł do WSA w Łodzi skargę na uchwałę Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego ws. ustalenia rozkładu godzin pracy aptek w 2017 roku, wnioskując też o wstrzymanie wykonania zaskarżonej uchwały. Z jakim skutkiem?

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi po rozpoznaniu wniosku właściciela apteki o wstrzymanie wykonania zaskarżonej uchwały w części dotyczącej harmonogramu pracy jego apteki w Kurowicach, odmówił wstrzymania wykonania zaskarżonej uchwały.

Sąd przyznał, że na wniosek skarżącego może wydać postanowienie o wstrzymaniu wykonania w całości lub w części aktu lub czynności, jeżeli zachodzi niebezpieczeństwo wyrządzenia znacznej szkody lub spowodowania trudnych do odwrócenia skutków, z wyjątkiem przepisów prawa miejscowego, które weszły w życie, chyba że ustawa szczególna wyłącza wstrzymanie ich wykonania.

- W omawianym przypadku zaskarżona uchwała stanowi akt prawa miejscowego. Została opublikowana Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego i weszła w życie. Powyższe okoliczności powodują, że nie jest możliwe wstrzymanie wykonania zaskarżonej uchwały - ocenia łódzki WSA.

III SA/Łd 363/17

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH